Registrace smluv? Ano, ale pro všechny!

Povinná registrace smluv je skvělé opatření, které pomůže v boji s korupcí. O tom snad není potřeba nikoho přesvědčovat (nebo skoro nikoho). Jsem ale přesvědčen, že se nemá týkat jenom státních, krajských či municipálních institucí a organizací, státní správy obecně a samosprávných orgánů, společností zřizovaných či vlastněných státem v jakékoliv podobě, ale také všech společností, které přijímají v daném roce dotační peníze z veřejných zdrojů.

Vydáno 22.05.2015

Řekněme si na rovinu, topíme v tom peníze

Věda a výzkum jsou zaklínadlo asi jako abrakadabra. Když chce někdo vypadat pokrokově, zvolá: Musíme zvýšit výdaje na vědu a výzkum! Aniž bych zrovna toužil působit jako nějaký hurá pokrokář, také bych nebyl proti větším penězům tímhle směrem, jenom k tomu dodám jedno velké ALE…

Vydáno 07.04.2015

Evropský energetický zmatek

Žijeme v obtížné době. Tím nemyslím krizový stav mezi Evropskou unií a Ruskem a dokonce ani islámský fundamentalismus tlukoucí na brány naší civilizace způsobem, který zjevně neznamená pozvání ke společnému vychutnávání čaje. My si totiž dost problémů umíme nadělat sami a jedním z nich je koncept, který eufemisticky nazýváme evropská energetická politika.

Vydáno 05.03.2015

Energetický zákon: jistota, stabilita, šance pro průmysl

Žijeme v době, v níž je dobré sázet na jistotu. Tou jistotou je v České republice průmysl. Právě on nás do velké míry živí, když vytváří skoro 40 procent hrubého domácího produktu. Jeho stabilita je pro republiku klíčová a proto mu musíme vytvářet co nejlepší podmínky. To je hlavní myšlenka nyní projednávané novely energetického zákona, jejíž jsem v parlamentu zpravodaj.

Vydáno 25.02.2015

Temelín x 1,5) – uhlí + úspory = snad nebude blackout

Jsme na dohled od vlastní energetické koncepce. A velmi daleko od řešení našich energetických problémů. Po mnoha letech zmatků a dobových tanečků tak zvaných pravicových vlád se rodí nová energetická koncepce naší země. Ale i kdyby byla geniální a naprosto nepřekonatelná (což se nejeví jako pravděpodobné), máme tady pořád evropské direktivy a pokud nebudou modernizovány i ty, přetrvává problém s mnoha vysoce problematickými vizemi Bruselu.

Vydáno 02.12.2014

Věci, které mám rád

Francouzské hruškové košíčky

Potřebujete: 200 g másla, 300 g mouky, 100 g cukru moučky, 1 balení vanilkového cukrurnNa vaječnou náplň: 2 vejce, 1 žloutek, 1 lžíce cukru, 2 sáčky vanilkového cukru. 2 lžíce rumu, 4 větší plky kompotovaných hrušek, 3 smetany (30%)

Vydáno 08.05.2016

18. týdenVíce...
43. týden:Věci, které mám rád – AC/DC
42. týden:Věci, které mám rád – Škoda 475.111 „Šlechtična“
39. týden:Deep Purple
39. týden:Věci, které mám rád – Jawa 250
38. týden:Věci, které mám rád – Můj neocenitelný zahradní pomocník