Těžit se má, „strategické“ zásoby nemají smysl

Ta otázka se znovu objevila v souvislosti s těžbou lithia v Krušných horách. Zase máme lidi, kteří říkají: Těžba je krádež, nechme nerostné bohatství dětem. Ekonomicky je to absurdní nápad. A připomíná Státní plánovací komisi.

Vydáno 25.04.2017

Dekonstrukce státu

"Vyděračské" sdružení Rekonstrukce státu zase jednou vyvěsilo po České republice billboardy se svými výkřiky. Podle nich jsem kouzelník, který „nechal zmizet smlouvy za 150 miliard korun“. Samozřejmě je to poněkud jinak.

Vydáno 04.04.2017

Kam dál?

Český průmysl dosáhnul horní hranice svých možností. V tuto chvíli je jeho další růst možný v podstatě jenom díky zvýšení produktivity, novým investicím a poměrně výrazné restrukturalizaci.

Vydáno 29.03.2017

iDnes.cz: Průměrná mzda stoupla na 29 tisíc

Jsem rád, že se naplňuje vládní politika rychlého růstu mezd. Je to skvělá zpráva a spolu s informací o poklesu nezaměstnanosti v únoru na 5,1 procenta to ukazuje, že česká ekonomika vstupuje do tohoto roku ve výborné kondici.

Vydáno 10.03.2017

Trump je riziko. Ekonomické

Největší vášně po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem snad již pominuly. Ale napětí je stále cítit a to člověk ani nemusí být ve Spojených státech. Svět vře – jenom to je zrovna teď vidět o trochu méně.

Vydáno 09.03.2017